fbpx
Кримінал, Новини

Правозахисна організація Amnesty International: Буча лише вершина айсбергу жорстокості окупантів (фото)

Четвер, 07 Квітня 2022 | 16:40

Правозахисна організація Amnesty International задокументувала вже десятки нападів російських вояків на цивільне населення в Україні, які розцінюються як воєнні злочини. Це, зокрема, позасудові страти і зґвалтування.

Правозахисники з Amnesty International упродовж минулих тижнів документували у передмістях Києва напади російських вояків на мирних жителів, які можуть бути розцінені як воєнні злочини. «Шокуючі кадри з Бучі – це, цілком очевидно, лише вершина айсбергу жорстокості й брутальності», – зазначає представниця німецького відділення Amnesty International Яніне Ульманнзік (Janine Uhlmannsiek), слова якої наводить пресслужба організації.

«Винні мають бути притягнуті до відповідальності»

«Російські війська свавільно розстрілювали неозброєних людей, одна жінка під дулом зброї неодноразово була зґвалтована після того, як солдати вбили її чоловіка», – йдеться далі у заяві Яніне Ульманнзік. За її словами, правозахисники зібрали докази, які дозволяють визнати задокументовані напади на мирне населення воєнними злочинами. «Міжнародна спільнота зобов’язана зробити все можливе, аби відповідальні за ці злочини були притягнуті до відповідальності – зокрема і особи на самій верхівці ланцюга, за яким віддаються накази», – наголошує Ульманнзік.

Представники Amnesty International опитали в передмістях Києва більше 20 свідків нападів російських солдатів на мирне населення. Їхні свідчення говорять про факти свавільних вбивств, злочинного насильства й масштабного залякування з боку російських вояків. «Свідчення очевидців доводять, що неозброєних цивільних осіб в Україні вбивають в їхніх домівках і на вулицях. Йдеться про невимовну жорстокість і шокуючу брутальність», – зазначає Аґнес Каламар, генеральна секретарка Amnesty International. Правозахисниця нагадує, що зумисні вбивства цивільних осіб є порушенням прав людини і воєнним злочином.

Злочини не лише під Києвом

Аналіз доказів, проведений Amnesty International, крім нападів на мирних жителів у передмістях Києва підтвердив також факти невиправданих бойовими діями нападів на цивільних осіб у Харкові і Сумській області. Правозахисники також перевірили і підтвердили факт авіаудару у Чернігові, внаслідок якого загинули мирні жителі, які стояли у черзі за хлібом. Серед свідчень порушень прав людини внаслідок російського вторгнення є й розповіді українців, які живуть в умовах фактичної блокади, будучи оточеними російськими вояками у таких містах як Харків, Ізюм та Маріуполь, зазначено у пресрелізі правозахисної організації.

Нагадаємо, у Бучі знайшли «братську могилу», де поховані майже 300 людей.

Раніше ми писали, що у Бучі зруйновано 18 багатоповерхівок, 112 приватних будинків які неможливо відновити.

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

Джерело: dw.com.

Вівторок, 18 Січня 2022
13:30

Коцюбинські спортсмени здобули перемогу на Чемпіонаті з дзюдо

Спортсмени Коцюбинської ДЮСШ Дарія Баришевська та Іван Майборода, здобули перемогу на відкритому Чемпіонаті з дзюдо серед кадетів до 18 років, ...

Вівторок, 01 Лютого 2022
17:00

Молодь закликають викладати у малих містах і селах: стартує програма «навчати для України»

Програма «Навчай для України» розпочала набір молоді, яка готова поїхати в малі міста і села, щоб викладати в школі. «Навчай для України» — ...

П’ятниця, 21 Червня 2019
8:53

Шкільну форму відмінили!

Президент України Володимир  Зеленський  відмінив  указ від 1996  року  пр  шкільну форму. Згідно  з  указом.  шкільна  форма  була  ...

Четвер, 05 Травня 2022
12:20

В Ірпені відновило роботу відділення Ощадбанку

В Ірпені відновило роботу відділення Ощадбанку на вулиці Шевченка, 7. Про це повідомив Ірпінський міський голова Олександр Маркушин у Telegram ...