fbpx
Новини, Слайдер, Україна

Прикордонникам дозволили застосовувати зброю

Четвер, 18 листопада 2021 | 15:20

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №5232, яким тепер дозволено використання та застосування примусових заходів, бойової техніки та озброєння прикордонниками.

Голова комітету з оборони та розвідки Олександр Завітневич пояснив, що одним із ключових елементів безпеки держави в умовах російської агресії є міцний кордон. Саме тому необхідно було надати українським прикордонникам право проводити у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі поверхневу перевірку людей, речей та транспортних засобів, а також застосовувати зброю та техніку.

«Через незавершеність процесу демаркації державного кордону ми маємо необхідність вжити додаткові заходи для охорони державного кордону. Адже були випадки, коли порушники режиму державного кордону України не виконували законних вимог прикордонників, вели себе зухвало, були і випадки, коли порушники погрожували життю та здоров’ю особового складу (Держприкордонслужби)», – сказав він.

Новим законом надається право здійснювати візуальний огляд осіб, речей та транспортних засобів (поверхнева перевірка), а також особистий огляд затриманих та оглядати та, у разі потреби, вилучати речі, які можуть бути речовими доказами або завдати шкоди життю чи здоров’ю людей.

Прикордонникам дозволили використовувати наручники, шоломи, сітки для зв’язування, гумові та пластикові палиці, сльозогінний газ, засоби примусової зупинки транспортного засобу.

Тепер прикордонники зможуть застосовувати й вогнепальну зброю у разі нападу на них або для захисту інших людей, для звільнення заручників, затримання злочинця. Зможуть стріляти і у разі нападу на об’єкти, що охороняються. Застосування зброї дозволено для зупинки автомобіля (пошкодження машини) та по безпілотниках.

Але все це залежатиме від конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчиняє правопорушення. У той же час забороняється застосовувати силу до вагітних жінок, людей похилого віку, осіб з вираженими ознаками інвалідності та дітей.

Довідково:

Останнім часом активно обговорюють можливий міграційний терор з боку Білорусі, мовляв, мігрантів із польського кордону можуть завернути до нас. Секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що Україна точно не стрілятиме по мігрантах, якщо ті намагатимуться прорвати кордон, оскільки українське законодавство не передбачає кримінальної відповідальності, а лише штраф.

У свою чергу радник головнокомандувача ЗСУ Дмитро Ярош закликав ухвалити закон, який би дозволяв українським силовикам стріляти у мігрантів за незаконне порушення кордону

Тим часом, Україна готується до ескалації на кордоні з Білоруссю. Голова Національної поліції України Ігор Клименко заявив, що резервістам прийдуть повістки.

П’ятниця, 19 Лютого 2021
9:08

Частина Приірпіння потрапила в карантинну зону через спалах пташиного грипу

Частина території Ірпінської громади – села Діброва та Козинці – а також низка інших населених пунктів Приірпіння потрапили до карантинної ...

Понеділок, 11 Січня 2021
11:28

Київський метрополітен під час карантинних обмежень

Київський метрополітен попередив про обмеження під час локдауна. Деякі станції метро в Києві можуть обмежувати вхід для пасажирів, щоб ...

Вівторок, 27 Жовтня 2020
14:10

Ремонтні роботи на «транспортному вузлі»

Тривають ремонтні роботи на новому транспортному вузлі на перехресті Свято-Покровської і «Варшавки». Гостомелське кільце розвантажить ...

Понеділок, 09 листопада 2020
14:35

92 людини захворіло на коронавірус в Ірпені

Протягом останніх вихідних в Ірпені виявили 92 нових хворих на COVID-19. За даними Київського обласного лабораторного центру, станом на ...