fbpx
Новини, Слайдер, Україна

Рашисти нищать українські архіви, у яких зберігаються документи про репресії радянського режиму

Субота, 26 Березня 2022 | 13:30

Державній архівній службі повідомляють про випадки цілеспрямованого пошкодження будівель державних архівів у Харкові та на Чернігівщині. Наразі відомо про знищення як мінімум одного архіву — на Чернігівщині. Згорів архівний підрозділ СБУ. Це документи, які стосуються репресій радянського режиму проти українців. Про це повідомив голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

«Також ми знаємо, що пошкоджено як мінімум декілька будівель, зокрема в Харкові, але станом на сьогодні документи вціліли. Але ми не знаємо, що відбувається з деякими відділами районних державних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях. На жаль, немає відомостей про стан будівель, а також долю архівістів, які там залишались», — йдеться у повідомленні.

Чи вдасться зберегти архівні документи, поки невідомо, про втрати та збережені документи можна буде говорити вже після звільнення територій від російських окупантів. Також Хромов зазначив, що для Росії звичною справою є крадіжка українських архівних документів, як це було за радянських часів та після захоплення Криму та Донбасу. Росархів — частина пропагандистської машини країни-агресора.

З першого дня війни представники Державної архівної служби України почали працювати над тим, щоб до Росархіву застосували санкції. Для цього вони направили відповідне звернення до Міжнародної ради архівів.

«Звернення підтримали багато наших колег, передусім архівні установи країн Балтії, Західної Європи, Америки, Канади тощо. Ще 10 березня відбулося позачергове засідання виконавчої ради Міжнародної ради архівів, на якому було ухвалено рішення про зупинення відносин ради з усіма архівними установами Росії та Республіки Білорусь, які є членами організації. Вони також не зможуть брати участі у будь-яких міжнародних заходах та конференціях», — зазначив Хромов.

У політичному плані це означає повну ізоляцію, в практичному — блокування надалі будь-яких проєктів, які могли б підтримати розвиток архівної справи у РФ та Білорусі, наприклад, в оцифруванні документів, матеріально-технічної допомоги.

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

 

Джерело: zmina.info

Понеділок, 24 Січня 2022
14:30

США скоротять персонал свого посольства в Україні

Влада Америки ухвалила рішення про скорочення персоналу, який представляє інтереси американців в Україні. Тобто кількість співробітників ...

Неділя, 20 Лютого 2022
12:00

Стало відомо, коли Чорнобиль відкриють для туристів

Чорнобильську зону закрили для відвідування туристів на місяць. Про це повідомили у пресслужбі Державного агентства України з управління зоною ...

Четвер, 24 Березня 2022
20:21

Олександр Маркушин: дуже прошу поки не повертатися в Ірпінь (відео)

{:uk}Ірпінський міський голова Олександр Маркушин закликав жителів міста не вірити фейкам та поки не повертатися в Ірпінь, бо це наразі ...

П’ятниця, 25 Березня 2022
13:00

Студенти, які втратили можливість навчатись у своєму університеті, можуть навчатись онлайн в інших

Через війну в Україні багато студентів не можуть продовжити навчання у своїх університетах. Тому ряд навчальних закладів створив для них ...