fbpx
Новини, Слайдер

Роблять вироби для ЗСУ: брати-переселенці з Ірпеня навчаються ковальства на Рівненщині (відео)

Субота, 14 Травня 2022 | 10:00

На Рівненщині брати-переселенці здобувають нову для себе професію ковалів (відео). Обидва приїхали сюди з Київщини через активні бойові дії. Вони хотіли вступити до територіальної оборони, але чоловіків направили до центру зайнятості, аби вони виготовляли ковані вироби для потреб Збройних сил України. Віктор та Василь Мисюри з Ірпеня приїхали в Гощу до родичів і одразу звернулися до військкомату, щоб записатися в тероборону.

Натомість їм запропонували попрацювати на потреби тероборони й ЗСУ та скерували до центру зайнятості. «Тероборона побачила потребу у виготовленні бронепластин і ми прийшли в центр зайнятості, допомагати виготовляти бронепластини. Чому б і ні, завжди можна навчитися чому новому», – пояснив Василь.

Чоловік працював менеджером з продажу, а його брат – в охоронній фірмі. Тепер Василь і Віктор у Гощанському районному центрі зайнятості опановують ковальське ремесло.

Навчає братів Сергій Торуля. З його слів, ковальське ремесло брати швидко опанували і майже одразу стали до роботи. «Дуже швидко вчилися. Показав як, і вони почали працювати й робили дуже багато. Все, з чим зверталися з тероборони, з селищної громади – вчасно виконували», – зазначив Сергій Торуля.

Наразі чоловіки закупили спеціальне обладнання, аби самостійно виготовляти ковані вироби. При цьому розповіли, що планують повернутися додому, але після закінчення навчання. «Повернутися дуже хочу, але розумію, що і моя фірма і дуже багато фірм, які були в Ірпені, зараз зруйновані. Тому чим себе зайняти в Ірпені – поки що не знаю. Завершимо навчання і, можливо, зможемо використовувати це вміння після повернення», – зауважив Віктор Мисюра.

Василь і Віктор Мисюри завершать курси при центрі зайнятості у вересні.

 

Джерело: Суспільне

Субота, 21 Травня 2022
12:00

Генсек Ради Європи: я ніколи не забуду Бородянку та Ірпінь, рішення про виключення рф з Ради Європи було правильним

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Буріч заявила, що ніколи не забуде Бородянку та Ірпінь, де російські окупанти вбивали мирних ...

Понеділок, 18 Жовтня 2021
13:00

Свідома громада – рівні можливості: в Ірпені відбудеться соціальний фестиваль

23 жовтня 2021 року в Ірпінській школі №1 відбудеться соціальний фестиваль «Свідома громада – рівні можливості». Цільова аудиторія – вчителі, ...

Середа, 16 Грудня 2020
10:42

Водоканал повідомив про аварію на водопроводі в Ірпені

Комунальне підприємство «Ірпіньводоканал» повідомило, що у зв’язку з проривом у водопровідній мережі в Ірпені по вулицях Петрусенко й Личака ...