fbpx
Здоров'я, Новини, Слайдер

Щеплення від поліомієліту в Україні: що потрібно знати батькам?

П’ятниця, 28 Січня 2022 | 14:41

В Україні з 1 лютого по 21 лютого працюватиме кампанію зі щеплення дітей, які пропустили (або не зробили взагалі) вакцинацію проти поліомієліту, передбачену Національним календарем профілактичних щеплень. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.
Кому треба щеплюватись?
Дітям віком від 6 місяців до 6 років (5 років 11 місяців 29 днів), які з певних причин пропустили одну чи більше необхідних до віку доз щеплення. Для їх надолуження батькам дитини слід звернутися до педіатра або сімейного лікаря.
Чим щеплюватимуть дітей?
Для першого етапу кампанії буде використана інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) французького виробництва у монодозних чи багатодозних флаконах. Вона містить неживі віруси поліо усіх трьох типів. Держава закупила понад 400 тис. доз такої вакцини для покриття загальних потреб і проведення першого етапу імунізації в межах кампанії.
Вакцина ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу.
Вакцину вводять внутрішньом’язово у передню поверхню стегна або в дельтоподібний м’яз руки. В сідницю вакцину не вводять!
Як перевірити вакцинальний статус своєї дитини і отримати щеплення?
1. Ознайомтеся з Національним календарем профілактичних щеплень.
2. Перегляньте дані щодо здійснених щеплень, внесені у медичну картку вашої дитини.
3. Перевірте, чи отримала дитина всі щеплення відповідно до віку.
4. Якщо ви помітили, що якогось зі щеплень не вистачає, зверніться, будь ласка, до свого сімейного лікаря або педіатра.
Щеплення від поліомієліту внесені у перелік обов’язкових* гарантованих державою щеплень. Їх можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря або педіатра, якщо вони працюють у закладі, що має договір із Національною службою охорони здоров’я України.
Що робити, якщо ви не зробили щеплення вчасно?
Не потрібно розпочинати серію вакцинації спочатку, якщо була пропущена якась із доз. Незалежно від того, скільки часу минуло. Необхідно ввести дози, яких не вистачає, за графіком з дотриманням мінімальних інтервалів.
Що робити, якщо вам кажуть, що вакцини немає?
Якщо вам кажуть, що вакцини немає або безпідставно відмовляють від вакцинації, потрібно звернутися до керівника медзакладу. Якщо керівник не може або відмовляється надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області.
Перевірити актуальні дані щодо наявності вакцин, можна на сайті Центру громадського здоров’я.
Чому важливо щеплюватися від поліо?
Поліомієліт – інфекційне захворювання, яке є небезпечним для життя. Його спричиняють поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через заражену воду та їжу. Особливо вразливі до нього діти до 6 років. У більшості випадків поліомієліт протікає непомітно, проте людина продовжує розповсюджувати вірус й інфікувати інших. В 1 з 200 випадків поліо спричиняє невиліковний параліч. 5–10% з тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через ураження паралічем саме дихальні м’язи.
Ліків від цієї хвороби не існує. Єдиним і безальтернативним захистом є вакцинація.

Неділя, 18 Жовтня 2020
11:11

Кабмін ініціював штрафи за неправильне носіння масок

Кабмін подав на розгляд Верховної Ради два законопроекти, які введуть відповідальність за неправильне носіння масок. За новими правилами, ...

Середа, 16 Грудня 2020
14:13

Антирекорд по кількості госпіталізованих пацієнтів з COVID-19

В Україні за добу госпіталізували рекордну кількість пацієнтів iз коронавірусом. Вчора в лікарні з Covid-19 потрапили 3 242 людини. Це ...

Четвер, 17 Грудня 2020
10:22

Захворюваність на грип та ГРВІ в Україні досягла порогу епідемії

В Україні за тиждень на ГРВІ захворіло понад 183 тисяч осіб, а за весь час епідемії перехворіло 4,9% населення країни. При цьому 40,6% із ...

Четвер, 20 Січня 2022
12:18

Жительку Ірпеня завербували в іноземний будинок розпусти (фото, відео)

Жительку Ірпеня завербували в іноземний будинок розпусти, міжнародний канал торгівлі людьми викрила поліція, коли дівчат збиралися ...