fbpx
Здоров'я, Новини, Слайдер

Свята в умовах війни: чи доречно радіти і чим зайняти дітей?

Вівторок, 19 Квітня 2022 | 17:20

У більшості людей, які знаходяться у відносній безпеці, наразі виникає сумнів «а чи доречно зараз чомусь радіти, щось святкувати?». Так, так і ще раз так – стверджує психологиня Галина Волошина.

Вона впевнена, якщо ви отримали гарну звістку або просто друзі вам надіслали смішний мем – не стримуйте в собі радість. Якщо у вас наближається важлива подія (наприклад, день народження) – відмічайте, не відкладайте це на потім.

Необхідно прийняти ситуацію, яка склалась та продовжувати жити у нових реаліях.

Наразі у всіх емоційний стан хиткий: то вгору, то вниз. Коли ми задовольняємо свої невеликі потреби, які приносять нам задоволення, то рівень дофаміну в організмі підвищується, наш емоційний стан вже поступово може вирівнюватись і приходити до норми.

Особливо це важливо для дітей. Вони як ніхто потребують нашої уваги та турботи, а ще більше – щасливого дитинства (навіть в умовах війни). Якщо є така можливість, то радуйте своїх дітей, створюйте для них хоча б маленькі свята, даруйте їм добру казку.

Поради для батьків для святкування Великодня

Незабаром настане Великдень. За можливості проведіть його у колі близьких. Нехай дитина допомагає у приготуванні пасок, дайте їй можливість самостійно їх прикрасити та обов’язково відмітьте її творчі здібності. Запропонуйте разом прикрасити крашанки, а потім влаштуйте конкурс «Чия крашанка красивіша?».

Також є декілька великодніх ігор:

«Навбитки»

Дитина тримає в руці крашанку носиком догори, а ви б’єте по ній своєю крашанкою. Потім навпаки, дитина б’є своєю крашанкою протилежним кінцем по вашій крашанці. Чия крашанка розіб’ється з обох боків, той програв та віддає свою крашанку тому, хто виграв.

«В котка»

З похилого місця з перепонами котять яйця одне за одним, намагаючись котити так, щоб попасти своєю крашанкою в крашанку партнера. Правила: хто більше попадає, той більше виграє.

«Хованки»

Кладуть кілька шапок, під одну з  них  кладуть яйце. Хто відгадає під якою шапкою лежить яйце, той виграв.

«Прокоти в ворітця»

Разом з дитиною розкрутіть свої крашанки на траві (підлозі). Чия крашанка довше крутиться, той виграє і забирає обидві крашанки собі.

Радість, веселощі, святкування – це те, що пов’язує нас з довоєнним періодом; це те, що надає змогу відновлювати та підтримувати свій емоційний баланс; це те, що дарує віру на краще та наближає нас з кожним днем до перемоги!

П’ятниця, 18 Лютого 2022
16:00

У Києві почнуть перший за 18 років капремонт Хрещатика: названо дату

Головну вулицю столиці розпочнуть оновлювати в середині березня, перший етап мають закінчити наприкінці травня, нині отримують дозвільну ...

Неділя, 10 Жовтня 2021
14:14

В Ірпені пройшов фестиваль лонгбордингу

За підтримки Ірпінської міської ради в Ірпені пройшов фестиваль лонгбордингу. Участь у ньому взяли понад пів сотні хлопців і дівчат із Ірпеня, ...

Четвер, 03 Грудня 2020
12:51

Результати брифінгу Максима Степанова за 3 грудня

При запровадженні карантину «вихідного дня» МОЗ ставило собі за мету зменшити захворюваність на COVID-19 до 20% та призупинити зростання ...

Неділя, 02 Січня 2022
14:00

Міноборони вирішило пом’якшити військовий облік для жінокМіноборони вирішило пом’якшити військовий облік для жінок

Міністерство оборони України змінить правила військового обліку для жінок, зокрема переведе його в онлайн-формат, зробить добровільним для ...