fbpx
Новини, Слайдер

У громадських місцях України більше не звучатиме російська музика

Вівторок, 21 Червня 2022 | 16:00

У громадських місцях України більше не звучатиме російська музика, пише Київщина 24/7.

Верховна Рада України прийняла Закон (проєкт № 7273-д), який передбачає заборону російської музики в українських медіа та громадських місцях, а також був прийнятий Закон (проєкт № 7459), який забороняє розповсюдження книг та іншої друкованої продукції з росії, білорусі та тимчасово окупованих території.

Відтепер заборонено публічно використовувати музику у виконанні співака, який в будь-який момент після 1991 року був або є наразі громадянином росії. Винятком є колишні громадяни держави-агресора, які є зараз або були на момент смерті громадянами України і не мають громадянства рф.

Серед нововведень також збільшення в радіоетері частки пісень українською до 40%, а в телеетері українською мовою має бути до 75% добового обсягу всіх передач.

Окремо буде створений перелік виконавців росії, які засуджують російську агресію проти України. Діятиме заборона на проведення Україною гастролей гуртів, членами яких є громадяни росії, які не входять до вище названого списку.

В салонів автобусів та таксі теж заборонені аудіо- та відеоряди російською мовою. Винятком становить сигнал в автобусі з інформацією про поїздку. Штраф за порушення — 10 відсотків розміру ліцензійного збору.

Книговидавництво теж зазнало багато змін. Зокрема, тепер забороняється випуск, ввезення та розповсюдження в Україні книжкових видань, що містять твори авторства громадян росії. Винятком є видані в Україні книги до 1 січня 2023 року.

Також з 1 січня 2023 року в Україні видаватимуться лише книги українською мовою, мовами корінних народів України і офіційними мовами ЄС. Книги іншими мовами будуть видаватися і розповсюджуватися лише мовою оригіналу. Зберігаються чинні норми законодавства щодо видання книг мовами національних меншин України за кошти державного та місцевого бюджетів.

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

 

Четвер, 17 Березня 2022
14:30

Poetizer збирає вірші про війну в Україні

Міжнародна онлайн платформа Poetizer оголосила опен-кол віршів про війну в Україні. Про це йдеться на її сторінці у Facebook. Poetizer ...

Субота, 12 Березня 2022
9:16

Евакуація з Бучі та Ворзеля: можна виїхати на власних авто

Сьогодні можна жителям Бучі та Ворзеля виїхати на своїх авто до Білогородки. Про це повідомили у пресслужбі Бучанської міської ради. Отже, ...

Неділя, 20 Березня 2022
13:51

У Росії хочуть залучити до бойових дій неповнолітніх – розвідка

Володимир Путін та Сергій Шойгу розглядають можливість залучення до бойових дій неповнолітніх громадян Росії через брак живої сили для ...

П’ятниця, 01 Липня 2022
11:00

«Сміливі відновлювати» допоможуть ірпінчанам у яких пошкоджені оселі

Волонтери ініціативи «Сміливі відновлювати» спільно з Ірпінською міською радою допоможуть ірпінчанам у яких пошкоджені оселі. Про це ...