fbpx
Здоров'я, Новини, Слайдер

В Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон»

Четвер, 28 Липня 2022 | 16:00

В Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон», який називають ВА.5. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

«Наразі 7 таких випадків вдалось знайти у Чернівецькій області, але не виключено, що підтип Омікрону вже є в інших регіонах. Дослідження (секвенування) зразків триває», – йдеться у повідомленні.

Що це фактично означає?

  • По-перше, що COVID-19 все нікуди не зник. Ба більше, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді.
  • По-друге, Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється.

Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають.

Головне питання: чи діє вакцина на цей різновид?

Наявна інформація свідчить, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу.

Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон». Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

Середа, 01 Грудня 2021
12:17

Якщо дуже захотіти, то буде: у Стоянці з’явився дитячий майданчик

У Стоянці з’явився дитячий майданчик, який побудували у рамках проєкту «Громадський бюджет». Про це повідомив депутат Ірпінської міської ради ...

Четвер, 30 Грудня 2021
9:00

Як пережити свята без конфліктів із родичами?

Більшість із нас зустрічає Новий рік та Різдво у родинному колі, збираючись разом біля святкового столу. Однак іноді це спілкування викликає ...

Четвер, 03 Березня 2022
21:05

Через війну в Україні у світі різко зросла популярність серіалу «Слуга народу»

Серіал покажуть на Близькому Сході, в Греції, Румунії, Франції та інших країнах. Власник прав на серіал — шведська компанія Eccho Rights — ...

П’ятниця, 27 листопада 2020
15:24

Статистика коронавірусу в Приірпінні

За минулу добу коронавірусну хворобу виявили у 38 жителів Ірпеня, з них - 1 дитина. Про це повідомили у пресслужбі Київського обласного ...