fbpx
Освіта, Слайдер

В Україні змінили порядок присудження наукового ступеня доктора філософії

П’ятниця, 14 Січня 2022 | 16:00

Кабінет міністрів України затвердив новий порядок присудження наукового ступеня доктора філософії. Відтепер в Україні аспіранти захищатимуть дисертації у разових спеціалізований вчених радах, а науковий ступінь присуджуватиме університет, а не Міністерство освіти і науки України.

«Визнаю – текст Порядку далеко не ідеальний. Процес погодження будь-якого підзаконного акта (а тим більше – політично чутливого), це неодмінна серія компромісів. Але загалом вийшло непогано», – зазначив Винницький керівник секретаріату Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти.

Що змінили?

1) Систему захистів, яка базується на разових спецрадах (як у всьому світі), де кожен член читає дисертацію (автореферати відійшли в історію) і бере на себе персональну відповідальність за своє рішення про присудження ступеня (голосування не таємне)

2) Систему дипломів PhD, яка зрозуміла світові (на відміну від радянського рудименту «кандидата наук») і присуджується закладом, а не МОН (як у світі, де університети змагаються за престижність своїх дипломів).

3) Систему оплати роботи членів спецрад (офіційно, а не «в конверті») з державного бюджету у випадку «бюджетних» аспірантів або з контрактних коштів у випадку контрактників. Принципово: інтелектуальна праця має офіційно оплачуватися, а не через «домоленості».

«Освітньо-науковий ступінь доктора філософії в Україні тепер захищатиметься, як у світі: перед разовою радою, яку формує заклад де готувався відповідний аспірант. Разова спецрада формується з вузькопрофільних спеціалістів, у кожного з яких наявні публікації за тематикою дисертанта. Всі члени ради, які присуджують ступінь читають дисертацію (автореферат «канув в лету»). Кожен відкрито голосує і бере на себе відповідальність за якість оціненої роботи», — повідомляє керівник секретаріату Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти.

За його словами, у постійних спецрадах (пост)радянського зразка захищатимуться тепер лише здобувачі суто наукового ступеня доктора наук.

Джерело: yaizakon.com.ua

Середа, 19 Січня 2022
15:10

Українці віком за 60 зможуть спрямувати 1 тисячу на купівлю ліків

Кабінет Міністрів розширить програму «єПідтримка», в межах якої вакциновані українці можуть отримати 1 тис. грн, на осіб віком від 60 років та ...

Середа, 27 Січня 2021
9:22

Статистика захворювань на COVID-19

​​3 776 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 27 січня 2021 року. Зокрема, захворіли 115 дітей та 172 ...

Понеділок, 22 листопада 2021
15:30

В Україні запрацював додаток для захисту жінок

В Україні запрацював мобільний застосунок SafeUp, за допомогою якого жінки можуть допомагати одна одній, якщо опинилися у небезпеці, ...

Вівторок, 18 Лютого 2020
12:07

ДТП у Стоянці: кілька машин зіткнулися та перекрили дорогу

Щойно  у Стоянці  сталася  ДТП  за участю кількох  автівок.  Машини  зіткнулися  так,  що перекрили  дорогу  біля вул. Осінньої. Подробиці ...