fbpx
Здоров'я, Новини

Як війна впливає на сексуальне життя: пояснення експертів

Середа, 13 Квітня 2022 | 18:10

Як війна впливає на сексуальне життя, що нормально у цей час, а що ні – розповіла сексологиня та психологиня Маргарита Шавловська.

За її словами, під час подій, що загрожують життю, репродуктивна функція може вимикатися. Наприклад, у жінок часто зникає менструація.  Але можлива й інша реакція — гіперсексуальність Вона може мати в основі еволюційний механізм — бажання залишити потомство перед загрозою смерті. Також секс використовується як спосіб повернути собі контроль, отримати приємні емоції та розслабитися.

«Через постійний стрес і невизначеність, довготривалу відсутність сну, депресивні стани, прийом деяких медикаментозних препаратів може знижуватися лібідо. У жінок бувають труднощі зі збудженням та досягненням оргазму, в чоловіків — передчасна еякуляція та відсутність ерекції», – пояснює експертка.

Крім цього, провина вцілілого, думки про те, «як я можу займатися сексом, коли інші вмирають», також можуть викликати зниження сексуального бажання. «Якщо закохані давно не бачилися, то після зустрічі не очікуйте відразу палких ночей. Після довготривалого утримання бувають труднощі з досягненням ерекції у чоловіків, оргазму — в жінок. Це нормально, не варто хвилюватися. Сексуальна функція відновиться через деякий час, а до цього подумайте, як виражати свої почуття по-іншому», – підкреслює сексологиня.

Варто розуміти, що інформація про зґвалтування може викликати підвищену тривогу, відразу до партнера, небажання близькості. «Ви можете ідентифікувати себе із потерпілими, і тоді збудження буде лякати. Важливо говорити з партнером про свої почуття. Це дасть йому розуміння, що ваше небажання сексу — не через нього. Якщо такий стан продовжується тривалий час, варто пропрацювати ці почуття відрази, страху, сорому зі спеціалістом», – пояснює Маргарита Шавловська.

Під час війни загострюються міжособистісні конфлікти. Завищені очікування від партнера, неможливість окреслити свої кордони, різні погляди на необхідність евакуації / знаходження у сховищі — все це призводить до взаємних образ та розчарування. Це негативно впливає на лібідо.

Також іноді буває складно залишитися наодинці через відсутність особистого простору.  Важливо пам’ятати, що інтимність у стосунках може зберегтися завдяки обіймам, поцілункам, лагідним словам.

«Займатися сексом під час війни чи ні — це рішення вашої пари. Зараз все те, що з вами відбувається, — нормально. Ви маєте право як продовжувати статеве життя, так і зробити паузу. Але намагайтеся говорити одне з одним про свої почуття та знайти ту форму підтримувати інтимність у стосунках, яка влаштує обох», – підсумувала сексологиня та психологиня Маргарита Шавловська.

Термінові, важливі і перевірені повідомлення про російсько-українську війну та інші події міста та Приірпіння читайте на нашій сторінці у Facebook та у  Telegram-каналі.

П’ятниця, 16 Жовтня 2020
11:24

Мешканці Стоянки вимагають нову дорогу

Нова дорога за декілька днів? У мікрорайоні Стоянка це можливо. Жителі Стоянки більше 4-х років звертаються до Ірпінської міської ради про ...

Понеділок, 04 Квітня 2022
16:00

Росія вже не зможе приховати власні військові злочини

Триває 40-й день повномасштабної війни Росії проти України Відповідь рашистів на очевидні звинувачення у геноциді традиційна – тупе ...

Субота, 09 Жовтня 2021
12:00

Спілкування без бар´єрів: вихованці Ірпінського ліцею відвідали дітей з вадами слуху у Житомирі

Учні Ірпінського академічного ліцею НУБіП відвідали Житомирську спеціальну школу№2 для дітей з вадами слуху та влаштували їм справжнє свято ...

Середа, 19 Січня 2022
10:00

Український борщ увійшов до ТОП-3 найсмачніших перших страв у світі

Український борщ посів третє місце у рейтингу найсмачніших перших страв світу. Перше місце віддали нігерійській страві Банга – це суп-рагу ...