fbpx
Здоров'я, Новини, Слайдер

Згоду на посмертне донорство можна оформити у «Дії», вона буде засекреченою

Вівторок, 21 Грудня 2021 | 16:00

Оформити згоду на посмертне донорство можна буде через портал “Дія”. Про це мовиться у відповідному законі.

Документ ухвалили ще 2019 року. Відтак у системі трансплантацій почались зміни. Про це розповіла народна депутатка від «Слуги народу» Оксана Дмитрієва.

Вона розповіла, що за 2 роки зробили 25 трансплантацій серця. Наразі до відповідного закону додали згоду.

Як пояснила Дмитрієва, В Україні – презумпція незгоди. Тобто всі – незгодні з тим, щоб бути донорами. Для того, щоб стати ним, можна подати добровільну згоду.

Інформація про згоду буде засекреченою. Її роблять в електронній формі. Так людям буде набагато зручніше, якщо вони прижиттєво хочуть залишити згоду. Щоб у тривожний момент не запитували рідних, то можна буде це зробити через Дію.

«Інформація зберігатиметься в електронній системі охорони здоров’я. Портал «Дія» є допоміжним елементом. Вся інформація буде засекречена, її ніхто не бачитиме», – наголосила Дмитрієва.

За її словами, електронна система охорони здоров’я є захищеною. Там розміщені всі дані про пацієнта, не лише щодо згоди на донорство.

Коли людині поставили смертоносний діагноз, трансплант-координатори заходять до його картки, де відзначають час заходу.

«Лише тоді він дивиться, чи присутня там згода. Якщо її немає, то трансплант-координатор звертається до родичів і запитує, чи можуть вони дати згоду», – зауважила нардепка.

Відзначається, що вже з 1 грудня 2022 року всі охочі українці зможуть давати прижиттєву згоду на донорство органів через портал «Дія». Для цього не потрібне жодних нотаріальних засвідчень.

 

Джерело: toneto.net

Четвер, 24 Вересня 2020
16:01

В Ірпені відбудеться презентація партії “Слуга народу”

У п'ятницю, 25 вересня о 19:00 у парку «Незнайка», що в Ірпені, відбудеться презентація політичної партії Президента України "Слуга народу". ...

Субота, 08 Червня 2019
7:00

Прості вправи, які допоможуть врятуватися від болю в попереку

Біль у спині посідає друге місце після головного болю за кількістю людей, що потерпають від нього. Неправильна постава, ожиріння, слабі м’язи ...

Вівторок, 22 Жовтня 2019
17:20

Чай  чи  глінтвейн?  Найкращі  напої  осені

Осінь радує теплими днями, наповнені яскравими барвами та сонячним промінням, але на зміну «бабиному літу» вже зовсім скоро прийдуть холодні ...

Вівторок, 11 Лютого 2020
16:46

Хто не дає Гостомелю відділитись від Ірпеня?

77  сесія Ірпінської міської  ради  спричинила остаточний  та  глобальний  розкол  між відносинами  Ірпеня  та Гостомеля. На цій сесії  ...