fbpx
Слайдер, Україна

Жінки в кібербезпеці: в Києві пройшов перший в Україні турнірі з кіберзахисту Grid NetWars

Понеділок, 06 Грудня 2021 | 18:00

2 грудня в Києві відбувся перший в Україні турнір з кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури Grid NetWars. Частка жінок-кіберспеціалісток серед учасників становила близько 10%. Учасниці були в складах команд з різних регіонів та секторів – держ.органів, приватних компаній та університетів. Усього в навчаннях взяло участь 250 учасників, які були поділені на 49 команд. Завданням було пройти 4 рівні складності та за сценарієм відбити атаку на умовну електростанцію, яку атакували хакери.

«Щоразу, коли відкриваєш завдання, є над чим подумати, постійно аналізуєш, який інструмент використати, щоб швидше знайти відповідь. Особливість цих змагань у тому, що потрібно застосовувати не тільки аналітичні чи теоретичні знання, але й робити це максимально швидко», — розповіла про участь у турнірі Анна Бондар зі Львова. Компанія, в якій працює, займається сервісними послугами кіберзахисту. У Києві на Grid NetWars разом з колегами приїхала в складі команди UnderDefense, щоб  відпрацювати отримані навички.

У сферу кібербезпеки Анна пішла одразу після школи. Ще в школі зрозуміла, що подобається саме цей напрямок. Тому вступала у вищий навчальний заклад одразу на спеціальність «кібербезпека». Для цього здавала ЗНО з математики, української та англійської мов.

«Зрозуміла, що мене цікавить саме захист у кіберпросторі. Сьогодні — це важливо та актуально. Ще в університеті пройшла стажування в компанії, де працюю зараз. Там відбирали кращих студентів. У такий спосіб я отримала роботу та паралельно ще закінчую навчання», — додала Анна Бондар.

Оскільки сфера кібербезпека, виклики й загрози в ній, постійно змінюються, відповідно навички спеціалістів мають теж зростати. Тому для Анни й колег платформою для розвитку став турнір Grid NetWars.

«На цих змаганнях дуже важливий аспект — командна робота. Погодьтеся, коли п’ятеро гравців, по-перше, вчаться делегувати завдання, а по-друге, одночасно шукають рішення, результат буде високим. Ми аналізуємо проблему й отримуємо одразу кілька варіантів розв’язання. Також бачимо, що особисто для кожного потрібно «прокачати» та які навички з інструментами освоїти», — наголосила кіберспеціалістка.

За словами організаторів турніру, представників НКЦК РНБО спільно з проєктом USAID «Кібербезпека критичної інфраструктури в Україні», сьогодні сфера кібербезпеки активно реформується. 2021 року в класифікатор професій додали 17 позицій спеціалістів, які займаються кіберзахистом. З 14 університетами підписали меморандум про співпрацю, оновлення навчальних програм і підвищення кваліфікації викладачів. Тож організатори Grid NetWars сподіваються, що всі ці зміни призведуть до ще більшої інклюзивності важливої для України сфери.

Понеділок, 22 листопада 2021
8:00

Цього тижня знову вимикатимуть світло

Цього тижня на Ірпінську МТГ знову чекають планові відключення світла. Де заплановано проведення ремонтних робіт, розповіли у пресслужбі «ДТЕК ...

Вівторок, 04 Січня 2022
15:00

В Україні зросли податки для деяких громадян: скільки доведеться заплатити

В Україні з 1 січня підвищився розмір податків, які залежать від показника мінімальної заробітної плати. Йдеться про Єдиний соціальний внесок ...

П’ятниця, 31 Січня 2020
16:09

Пожежники врятували життя чоловіку з інсультом

31 січня об 11:25 до оперативно - диспетчерської служби Ірпінського регіону  надійшло повідомлення, що хвора людина не може вибратися з ...

Субота, 11 Грудня 2021
12:00

В Україні реставрували унікальне авто 30-х років

За реставрацію автомобіля Fiat початку 1930-х років, який останні 35 років проіржавів на вулиці в місті Мукачево, взявся житель Ужгороду. На ...