fbpx
Новини, Слайдер, Україна

Як після свят повернутися до нормального життя. Поради медика

Вівторок, 04 Січня 2022 | 16:00

Переїдання, алкогольна інтоксикація, недосип, які виникають внаслідок активних святкувань, негативно позначаються на людському організмі. Керівник Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Анатолій Вершигора в ефірі «Українського радіо»  розповів як мінімізувати наслідки святкування для свого організму після Нового року та як підготуватися до подальших зимових свят.

За словами медика, новорічні свята у столиці пройшли відносно спокійно. На чергування виходила та ж кількість бригад і вдень і вночі, що й завжди, але викликів було на 20% менше. Вершигора також зазначає, що знизилась кількість травмувань та отруєнь алкоголем під час свята: «думаю, що у наших громадян додалося здорового глузду».

Однак наслідки щедрих святкових столів – хоч і не завжди привід звертатися до екстреної медичної допомоги, все одно не є сприятливими для нашого здоров’я. Медик радить після свят трошки розвантажити організм від їжі.

«Треба сісти на невеличку дієту, не вживати обтяжливої жирної їжі, алкоголю, більше пити води, додавати вітаміни», – говорить Анатолій Вершигора.

Також кілька порад від медика як вивести алкоголь. «Кому в цьому допомагає мінеральна вода, кому напої з ортофосфорною кислотою, такі як кола, кому кефіри, кому просто розсол, а кому огірочки та квашена капуста. Думаю, в кожного є свій рецепт, який базується на життєвому досвіді. Головне – треба пити побільше води для того, щоб вивести продукти інтоксикації. Також треба вживати вітаміни: лимон, чай».

Ще Анатолій Вершигора радить прогулянки на свіжому повітрі. Оскільки січень багатий на свята, лікар дав ще кілька порад не лише як мінімізувати наслідки тих, що вже пройшли, а й як підготуватися до прийдешніх.

«Не потрібно зловживати їжею, навпаки, треба зменшити страви, у яких багато майонезу – бажано, щоб це була легка їжа, яка швидко засвоюється. Також варто пити один і той же алкоголь протягом вечора. У кожного є свій життєвий досвід, і він хоче провести свято без неприємностей», – зазначає медик.

На останок Анатолій Вершигора поділився своїм рецептом, як після свят входити у звичний робочий ритм.

«Моє життя – це 24 години на добу на роботі, тому мені не дуже складно увійти в роботу після свят. Але перше, з чим починаю свій день – це чашка кави»,- зазначає медик.

Джерело: suspilne.media

 

Неділя, 17 Квітня 2022
15:00

«Добробут» в Ірпені безкоштовно лікуватиме жителів міста та з інших населених пунктів Київщини

Мешканці Київщини, що пережили страшні часи окупації, нелюдську жорстокість та ницість російських загарбників, сьогодні гостро потребують ...

Неділя, 03 Квітня 2022
17:15

Щоб померли на порозі дому: рашисти залишили «мухи» на дверях ірпінчан

{:uk}Російські окупанти залишали на дверях будинків ірпінчан вибухові «сюрпризи», щоб при поверненні до рідного дому господарі загинули. Про ...

Четвер, 17 Березня 2022
17:35

Зеленський відвідав родину із Ворзеля, яка потрапила під обстріли під час евакуації

Володимир Зеленський відвідав у лікарні родину, яка потрапила під обстріл, покидаючи Ворзель (відео). Про це повідомляють у пресслужбі офісу ...

П’ятниця, 20 Травня 2022
13:00

У Макарівській лікарні вибиті всі двері та вікна (відео)

У Макарові Бучанського району лікарня постраждала через наслідки приходу «руського міра», там вибиті всі двері та вікна.  Про це повідомили у ...