fbpx
Новини, Слайдер, Україна

Як після свят повернутися до нормального життя. Поради медика

Вівторок, 04 Січня 2022 | 16:00

Переїдання, алкогольна інтоксикація, недосип, які виникають внаслідок активних святкувань, негативно позначаються на людському організмі. Керівник Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Анатолій Вершигора в ефірі «Українського радіо»  розповів як мінімізувати наслідки святкування для свого організму після Нового року та як підготуватися до подальших зимових свят.

За словами медика, новорічні свята у столиці пройшли відносно спокійно. На чергування виходила та ж кількість бригад і вдень і вночі, що й завжди, але викликів було на 20% менше. Вершигора також зазначає, що знизилась кількість травмувань та отруєнь алкоголем під час свята: «думаю, що у наших громадян додалося здорового глузду».

Однак наслідки щедрих святкових столів – хоч і не завжди привід звертатися до екстреної медичної допомоги, все одно не є сприятливими для нашого здоров’я. Медик радить після свят трошки розвантажити організм від їжі.

«Треба сісти на невеличку дієту, не вживати обтяжливої жирної їжі, алкоголю, більше пити води, додавати вітаміни», – говорить Анатолій Вершигора.

Також кілька порад від медика як вивести алкоголь. «Кому в цьому допомагає мінеральна вода, кому напої з ортофосфорною кислотою, такі як кола, кому кефіри, кому просто розсол, а кому огірочки та квашена капуста. Думаю, в кожного є свій рецепт, який базується на життєвому досвіді. Головне – треба пити побільше води для того, щоб вивести продукти інтоксикації. Також треба вживати вітаміни: лимон, чай».

Ще Анатолій Вершигора радить прогулянки на свіжому повітрі. Оскільки січень багатий на свята, лікар дав ще кілька порад не лише як мінімізувати наслідки тих, що вже пройшли, а й як підготуватися до прийдешніх.

«Не потрібно зловживати їжею, навпаки, треба зменшити страви, у яких багато майонезу – бажано, щоб це була легка їжа, яка швидко засвоюється. Також варто пити один і той же алкоголь протягом вечора. У кожного є свій життєвий досвід, і він хоче провести свято без неприємностей», – зазначає медик.

На останок Анатолій Вершигора поділився своїм рецептом, як після свят входити у звичний робочий ритм.

«Моє життя – це 24 години на добу на роботі, тому мені не дуже складно увійти в роботу після свят. Але перше, з чим починаю свій день – це чашка кави»,- зазначає медик.

Джерело: suspilne.media

 

Середа, 13 Жовтня 2021
12:30

Землі Київщини значно подорожчали, причина – земельна реформа

Вартість землі Київської області зросла після впровадження земельної реформи. Наразі середня вартість 1 га для продажу складає 24 тисячі ...

П’ятниця, 29 Січня 2021
12:50

Для вирішення проблем електропостачання в Ірпені створена спеціальна робоча група

В Ірпені створено робочу групу, яка займеться питаннями якості електропостачання на території громади та оцінкою технічного стану електричних ...

П’ятниця, 17 Грудня 2021
14:30

Instagram запроваджує нові функції для підтримки психічного здоров’я підлітків

Користувачі соцмережі не зможуть відзначати або згадувати неповнолітніх, які на них не підписані. При цьому в якості експерименту дозволять ...

П’ятниця, 03 Грудня 2021
10:00

В Ірпені відбувся круглий стіл щодо місцевого самоврядування в забезпеченні якості освіти

В Ірпінській спеціалізованій загальноосвітній школі №1 відбувся круглий стіл на тему «Роль органів місцевого самоврядування в забезпеченні ...