fbpx
Ірпінь, Новини, Слайдер

Лікар з Ірпеня тепер рятує життя у Нововолинській лікарні

Неділя, 03 Квітня 2022 | 13:27

Завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології КНП «Ірпінська ЦМЛ» Данило Лісняк, лікар-анестезіолог з 42-річним досвідом, тепер рятує життя в Нововолинській лікарні. З перших днів війни він лікував поранених, знаходячись в тилу ворога. Про це повідомили в Нововолинській міській лікарні.

«Передмістя Києва Ірпінь – у вогні. Російські орки розстрілюють навіть цивільних людей, які намагаються виїхати з цього пекла», – такі новини ми читали у перші дні війни. Ми читали, а мешканці Ірпіня, Бучі, Ворзеля, Гостомеля – переживали. «Освободітєлєй» лікувати не хотілося, – говорить лікар і розповідає історію жахливих подій, які пережив», – цитують слова лікаря в Нововолинській міській лікарні та розповідають його історію.

24 лютого… Лікар-анестезіолог, як і зазвичай, прийшов на роботу, але пробув там три тижні.

«Біля 6-ї години ранку дзвінок:  «Почалася війна». Ми й так це зрозуміли, над нами літали літаки. 24 лютого приїхав на роботу і поїхав 12 березня.

Гостомельський аеропорт, де почалася війна, в 3-х кілометрах від Ірпінської лікарні. З першого дня поступали поранені. Окупанти пішли трасою Київ-Ковель-Ягодин і на третій день були в Бучі. В Ірпінь вже дістатися було неможливо через підірвані мости.

Спочатку до нас в Ірпінську ЦМЛ привозили поранених військових, потім – цивільних, а військових уже везли в військовий госпіталь.  Далі поступали ті, кого знаходили у підвалах.

Усі дні в окупації медики працювали під звуки вибухів. Робили ту ж роботу, як і зазвичай. Оперували, приймали пологи. Дітки народжувалися під звуки обстрілів. Лікарі звикли, адже нікуди діватися.

Ми були в тилу у ворога – без води, тепла і світла. Окупанти стріляли всюди, влучали в сусідні будинки в кількох метрах. Бог милував, в лікарню не влучили.

У Ворзелі в пологовий будинок окупанти звезли місцевих поранених. Їх навіть не випускали для надання медичної допомоги.

Людям дістатися до лікарні, як і медикам до потерпілих, було неможливо – обстріли, вибухи…

Коли зробили гуманітарний коридор до Києва, в перший день з Ірпінської лікарні відправили першу групу поранених, на другий день – другу групу і виїхав медичний персонал, а в останній день – адміністрація.

Якось так. Не знаю, що ще сказати…

А Нововолинськ – гарне місто. Лікарня подобається. Справді!

Єдине, що дивує, – це те, як спокійно люди продовжують гуляти вулицями містами під час повітряної тривоги. Бережіть себе!», – підсумував Данило Лісняк.

Нагадаємо, російські окупанти планували зробити директора Ірпінської центральної міської лікарні Антона Довгопола мером окупованої Бучі, у зв’язку з цим він прийняв рішення евакуювати з міста усіх пацієнтів та персонал медзакладу. Лікарня переїхала до Київської обласної лікарні. 

Четвер, 20 Липня 2023
14:38

В Ірпінському академічному ліцеї НУБіП проводитимуть 10-денний навчально-розважальний інтенсив «Літня Академія» для учнів 6-11 класів

В Ірпінському академічному ліцеї НУБіП проводитимуть 10-денний навчально-розважальний інтенсив «Літня Академія» для учнів 6-11 класів. Про це ...

Вівторок, 12 Жовтня 2021
18:10

Дощі та тумани: завтра у деяких областях України значно погіршиться погода

Вночі та вранці 13 жовтня 2021 року у західних областях очікується туман, видимість 200-500 м. Про це повідомили у пресслужбі Державної служби ...

Середа, 28 Лютого 2024
9:10

Понад 40 літрів рятівного біоматеріалу: в Ірпені відбувся черговий День донора

27 лютого, в Ірпінській міській поліклініці відбувся День донора. Про це повідомили у пресслужбі Ірпінської міської ради. У рамках ...

Середа, 13 Квітня 2022
18:10

Як війна впливає на сексуальне життя: пояснення експертів

Як війна впливає на сексуальне життя, що нормально у цей час, а що ні – розповіла сексологиня та психологиня Маргарита Шавловська. За її ...